GLENFIDDICH 12 ROKOV

 
GF_12_BTL_FRONT600.jpg

Single malt whisky Glenfiddich patrí vôbec k tomu najlepšiemu, o single malt whisky ponúka. Destilérku založil v roku 1887 William Grant spoločne so svojou rodinou (7 synov a 2 dcéry). Vďaka neuveriteľnej vytrvalosti, húževnatosti a snahe vybudoval William Grant spoločne so svojimi deťmi zo značky Glenfiddich najväčšiu pálenicu single malt whisky na svete.  Aj vďaka tomu sa William Grant a whisky Glenfiddich stali symbolom úspechu. Glenfiddich 12 rokov dominuje kategórii škótskych single malt whisky a je to celosvetovo najpredávanejšia a najoceňovanejšia whisky na svete. Zreje v sudoch zo španielskeho a amerického duba, čo významne prispieva k jej jemnej a zrelej chuti.

 

Rok založenia: 1887

Krajina pôvodu: Škótsko

Obsah Alkoholu: 40 %

 
 
 
 
 

Farba

Slamová

ARÓMA

Jasne čitateľná, ovocná, s orechovým nádychomChuť

Perfektne vyvážená, s ľahko čitateľnými tónmi jabĺk, hrušiek a lieskového orieška


Záver

Mäkký, ľahko ovocný, s náznakom čokolády


 
cite+(1).jpg
 


DESTILÁCIA

Obilniny (pšenica alebo jačmeň) sa na hrubo pomelú. Zmiešajú sa s horúcou vodou, aby sa uvoľnil škrob. Pridajú sa kvasinky a kvasením sa cukor premení na alkohol. Nasleduje destilácia, aby sa odstránili nečistoty a zostal iba čistý alkohol (94 % obj.).

ZRENIE

Destilovaný alkohol je uložený do barelov. Tam je ponechaný po dobu minimálne 3 rokov, v tomto prípade 12 rokov (dubové sudy dodávajú whisky väčšinu jej vône a farby). Potom sa stáča do fliaš.