GLENFIDDICH 26 ROKOV

 
glenf-26-895.png

Glenfiddich 26 rokov Excellence je novým prírastkom do portfólia single malt whisky tejto rodinnej pálenice. Je to tiež prvý whisky z produkcie tejto pálenice, ktorá bola starena 26 rokov. Destilát je starien po dobu minimálne 26 rokov v starostlivo vybraných sudoch z amerického dubu, kde predtým zrel prémiový bourbon. Jedná sa o celkom unikátny a veľmi prémiovú škótsku single malt whisky, ktorá by nemala chýbať v štandardnej ponuke žiadneho prestížneho podniku.

 

Rok založenia: 1887

Krajina pôvodu: Škótsko

Obsah Alkoholu: 43 %

 
 
 
 

Farba

bohato zlatá

ARÓMA

Jemné a delikátne s prekrásnymi bohatými kvetinovými tónmi. Jarné kvety, fialky, sladké struky a zelené okvetné lístky

Chuť

Pulzujúca a plná života s nádhernou vyváženosťou dubové suchosti a sladkosti trstinového vanilkového cukru. Postupne sa rozvíjajú bohaté dubové tóny s nádychom sladkého drievka a všeobjímajícího korenia

Záver

Hlboký a komplexny


 
cite+(1).jpg
 


DESTILÁCIA

Obilniny (pšenica alebo jačmeň) sa na hrubo pomelú. Zmiešajú sa s horúcou vodou, aby sa uvoľnil škrob. Pridajú sa kvasinky a kvasením sa cukor premení na alkohol. Nasleduje destilácia, aby sa odstránili nečistoty a zostal iba čistý alkohol (94 % obj.).

ZRENIE

Destilovaný alkohol je uložený do sudov. Tam je ponechaný po dobu minimálne 3 rokov, v tomto prípade 26 rokov (dubové sudy dodávajú whisky väčšinu jej vône a farby). Potom sa stáča do fliaš.