GLENFIDDICH IPA

 
IPA+600.png

Glenfiddich, značka svetovo najoceňovanejšej single malt whisky, v súčasnosti uvádza na trh nový experimentálny rad Glenfiddich IPA Experiment, prvej škótskej single malt whisky na svete, ktorá zrela v sudoch na pivo India Pale Ale (IPA).

 

Rok založenia: 1887

Krajina pôvodu: Škótsko

Obsah Alkoholu: 43 %

 
 
 
 
 

ARÓMA

Nádherne vyvážená vôňa zrelého zeleného jablka, hrušky Williamsovej a jarných kvetov. Aromatický chmeľ a čerstvé byliny dopĺňajú typickú ovocnú a sladkú vôňu whisky Glenfiddich a vanilkový dubový nádych.

Chuť

Ostrá so šťavnatými citrusmi nasledovanými jemnou sladkou vanilkou a nádychom čerstvého chmeľu

Záver

Dlhotrvajúca sladkosť s jemným nádychom zeleného chmeľu. 
cite+(1).jpg
 


VÝROBA

DESTILÁCIA

Obilniny (pšenica alebo jačmeň) sa na hrubo pomelú. Zmiešajú sa s horúcou vodou, aby sa uvoľnil škrob. Pridajú sa kvasinky a kvasením sa cukor premení na alkohol. Nasleduje destilácia, aby sa odstránili nečistoty a zostal iba čistý alkohol (94 % obj.).

ZRENIE

Odborník na single malt whisky Glenfiddich Brian Kinsman vytvoril Glenfiddich IPA v spolupráci s lokálnym pivovarom Speyside, s ktorým ho spája nadšenie pre nevšedné príchute. Spoločne sa podieľali na príprave novej škótskej single malt whisky presýtenej šťavnatými citrusmi a štipľavým nádychom dubových sudov, v ktorých predtým zrelo silné pivo Speyside IPA.