LOUIS XIII

 
big+(1).png

Legenda medzi koňakmi s viac ako storočnou históriou. LOUIS XIII ako jediný nesie označenie „Ultra Premium Cognac“. Je vrcholným prejavom majstrovstva všetkých, ktorí sú spojení s jeho vznikom. LOUIS XIII nie je iba koňak, je tiež známkou luxusu a kvality. Môže sa stať statusom životného štýlu či investícií, ktorých hodnota nikdy neklesá.

 

Rok založenia: 1724

Krajina pôvodu: Francúzsko

Obsah Alkoholu: 40 %

 
 
 
 
 

Farba

Čistá farba tmavého jantáruARÓMA

Jemné aróma zázvoru a muškátového orieška
Chuť

Základom jedinečnej chuti kráľovského koňaku je najlepší réva na svete. Dokonalá harmónia kvetín, ovocia a korenia s drobnou prímesou jazmínu a mučenky. Filtráciou získava tento koňak aj jemné aróma zázvoru a muškátového orieška. V neposlednom rade sa vám na jazyku rozvinie vôňa ruží a fialiek, ktorú melodicky podtrhuje santalové drevo a med.


 
gallery2.png
 

VÝROBA

Základom jedinečnej chuti kráľovského koňaku je najlepší vinič na svete. Ten pochádza z odborníkmi najvyššie hodnotenej oblasti Cognac, z oblasti Grande Champagne. Unikátna klíma spolu s vápencovým podložím stelesňujú dokonalé podmienky pre pestovanie viniča. Táto štedrá pôda chránená pred extrémnymi vplyvmi počasia umožňuje korienkom viniča vziať si to najlepšie. Od januára do marca potom predstavujú jednotlivé pálenice svoje eaux-de-vie cellar masterovi Perriettovi Trichetovi a porote z Rémy Martin. Z celkového množstva, obsahujúceho až tisíc vzoriek, je vybraný asi iba tucet, ktorý sa stane budúcim kráľovským koňakom.

ZRENIE

Zrenie prebieha v rozmedzí 40 až 100 rokov v sudoch z limousinského duba. Bezkonkurenčná harmonická vôňa, plná chuť a čistá farba tmavého jantáru patrí k nezabudnuteľným stretnutiam s týmto klenotom. Každá fľaša je vzácnym originálom uloženým v prepychovej kazete, ktorého číslo nájdete ako na fľaši, tak na zátke.