METAXA HONEY SHOT

 
metaxa-honey-shot-07-l-30-+%281%29.jpg

Metaxa Honey Shot je úchvatné splynutie Metaxy 5 * s intenzívnou arómou medu divých gréckych včiel, a to nielen pre existujúce milovníkov najjemnejšieho destilátu pod slnkom. Grécko má s produkciou medu tisícročnou skúsenosť a jeho kvalitu i vlastnosti pozitívne ovplyvňujú tiež jedinečné klimatické podmienky. Jedľa, gaštany, jablone, hloh, divokej ruže ... Len v horách severnej časti Peloponézu rastie tento ideálny kokteil kvetov, ktorý spolu so slnečným podnebím robí tunajší med nezameniteľným. Náš Metaxa Master Costas Raptis ho starostlivo vyberá, aby s jeho prispením podľa tajnej receptúry stvoril z dokonalej Metaxy nemenej dokonalú Metaxu Honey Shot.

 

Rok založenia:1888

Krajina pôvodu:Grécko

Obsah Alkoholu:30 %

 
 
 
 
 

Farba

Svetle jantárová so zlatými odleskami


ARÓMA

Včelí plást, pomarančové kvety, jazmín, marhuľa

Chuť

Biele hrozienka, dub, sušené figy, korenieZáver

Sladká chuť s finálnym tónom korenia a pomarančovej kôry


 
vineyard-05.jpg
 

Výroba

Najprv prebehne dvojitá destilácia hrozna troch odrôd vyzretých pod gréckym slnkom. Pote sa destilát starí v ručne vyrábaných dubových sudoch z francúzskej oblasti Limousin. Po dosiahnutí požadovanej zrelosti (označované počtom hviezdičiek) nastáva majstrovská práca Metaxa Mastera, na zladenie jednotlivých eaux-de-vie pre dosiahnutie unikátne konzistentné sklz. Následne sa destilát micha s archívnymi vínami z muškátovými egejských ostrovu Samos a Limnos ako tajnú zmes bylín na korenie.
Pre dosiahnutie výslednej jemné chuti sa Metaxa, jeste pred stáčaním robiť fliaš, necháva pul roku dozrieť v sudoch.

Zretia tohto produktu trvá po dobu piatich nechať.

Metaxa Honey Shot je úchvatné splynutie Metaxy 5 * s intenzívnou arómou medu divých včiel gréckych, aby nielen pre existujúce milovníkov najjemnejšieho destilátu pod slnkom.