METAXA 12*

 
metaxa_bottle_600.png

Metaxa 12* je dokonalým produktom z rady Metaxa Stars. Obsahuje vzácne vínne destiláty, pomaly zrejúce v sudoch z francúzskeho limousinského duba a vynikajúce muškátové vína výhradne z egejského ostrova Samos, kde hrozná rastú na malých terasových viniciach a zberajú sa iba ručne. Poslednou bodkou v tejto zmesi je tajný buket májových ruží a stredomorských bylín, ktorý vytvára Metaxa master Constantinos Raptis.

 

Rok založenia:1888

Krajina pôvodu:Grécko

Obsah Alkoholu:38 %

 
 
 
 
 

Farba

Žiarivo jantárová, s bronzovými odleskami po okrajoch

ARÓMA

Živá, koncentrovaná a aromatická

Chuť

Sušené kvetiny a striedavo sa objavujúce vybrané výrazné aromatické byliny; káva, karamel a čokoláda v kombinácii so sušenou slivkou a pomarančovou kôrou, svieža a zamatová, krásne vyvážená, s tónmi ovocia v mede, pelendrek


Záver

Pražený dub s dlhým, uspokojujúcim doznievaním, trochou korenia a pomarančovej kôry, ktorá vo finále stúpa na intenzite.

 
 
vineyard-05.jpg
 

Výroba

Najprv prebehne dvojitá destilácia hrozna troch odrôd vyzretých pod gréckym slnkom.

Potom destilát starne v ručne vyrábaných dubových sudoch z francúzskej oblasti Limousin.

Po dosiahnutí požadovanej zrelosti (označovanej počtom hviezdičiek) nastáva majstrovská práca Metaxa mastera, a to zladenie jednotlivých eaux-de-vie pre dosiahnutie unikátnej a konzistentnej chute.

Následne sa destilát mieša s archívnymi muškátovými vínami z egejských ostrovov Samos a Limnos a s tajnou zmesou bylín a korenia (napr. extrakt z okvetných plátkov ruže).

Na dosiahnutie výslednej jemnej chuti sa Metaxa, ešte pred stáčaním do fliaš, necháva dozrieť v sudoch.