RÉMY MARTIN VSOP

 
vsop big.png

Roku 1927 uviedol Rémy Martin House koňak v kategórii VSOP, ktorý sa okamžite stal predajným trhákom, a to predovšetkým vďaka svojej skvelej kvalite. Dnes je koňak Rémy Martin VSOP považovaný za „zákonodarcu kvality“.

 

Rok založenia: 1724

Krajina pôvodu: Francúzsko

Obsah Alkoholu: 40 %

 
 
 
 
 

Farba

Svetle jantárová so zlatými odleskami


ARÓMA

Ovocné a kvetinové tóny
Chuť

Zrenia v sudoch z limousinského dubu vyzdvihuje ovocné tóny marhúľ a broskýň. V spojení s tónmi fialiek a sladkej vanilky a zamatovou konzistenciou zanecháva koňak dokonale vyvážený a harmonický dojem.


 
gallery2+(1).png
 

VÝROBA

Prvým krokom – jedným z najdôležitejších – je výber hrozna z dvoch najkvalitnejších oblastí Cognacu – Grand a Petite Champagne. Po dvojnásobnej destilácii hroznového vína, ktoré je najprv veľmi jemne lisované, sa destilát necháva zrieť v dubových sudoch, vďaka ktorým získava charakteristickú farbu a arómu. Na ich výrobu sa používajú výhradne duby z oblasti Limousine s priemerným vekom viac ako 100 rokov. Blend master, ktorý je školený po celý svoj profesionálny život, mieša (blenduje) jednotlivé eaux-de-vie, ktoré dosiahli požadovaný vek tak, aby získal konzistentne vycibrenú chuť koňaku Rémy Martin a vyjadril dokonalú harmóniu širokého spektra arómy a chuti.

Rémy Martin XO predstavuje zmes viac ako 400 eaux-de-vie, ktoré zrejú 8 – 40 rokov. Výsledná zmes má ohnivo mahagónovú farbu. V chuti a vôni môžete cítiť vyzreté ovocie ako slivky, figy alebo kandizovanú pomarančovú kôru.