ST-RÉMY VSOP

 
st-remy_vsop-detail.jpg
 

St-Rémy VSOP sprostredkúva chuť čerstvo natrhaných červených bobuliek, ktorá odhaľuje sladko vanilkovú vôňu duba. Je to oblá, vyvážená liehovina, ktorá sa dobre pije. Vďaka ľahkej a jemnej vôni je St-Rémy VSOP vynikajúce neriedené, s ľadom alebo ako súčasť jednoduchých miešaných nápojov.

 

Rok založenia: 1886

Krajina pôvodu: Francúzsko

Obsah Alkoholu: 40 %

 
 
 
 
 

Farba

Jantárovožltá so zlatými odleskmi


ARÓMA

Alkoholové tóny rýchlo vystriedajú bohaté ovocné arómy čerešne, egreša a lesných jahôd. Kvetinové tóny sa jemne miešajú s drevitou a vanilkovou vôňou duba. Celkový dojem je príjemný, harmonický a hladký


Chuť

Oblá a hladká, ovocné a drevité arómy
 
Medium+JPG-Balvenie,+Distillery+Image+(12).jpg
 

VÝROBA

VÍNO

Všetko sa začína výberom vín z najlepších francúzskych viníc: Bordeaux, Burgundsko, Champagne, Beaujolais, údolie Rhôny a Loiry, Languedoc Roussillon.
Víno sa zahrieva, kým z neho nevznikne eaux-de-vie, štádium, v ktorom sa prebúdzajú k životu jedinečné vône. Je to rýdza zmes francúzskych tradícií, dvakrát destilovaná a zrejúca dovtedy, kým nenastane tá pravá chvíľa.

ZRENIE

Všetky pálenky St-Rémy zrejú v súdkoch z francúzskeho duba a časom získavajú svoju jantárovú farbu, telo a oblosť, ovocné a kvetinové akcenty a ľahko korenisté tóny. Konečnú bodku dodáva miešanie. Master Blender starostlivo vyberá, vyvažuje a meria vínne pálenky a predvádza svoje kúzla, ktorých výsledkom je zmes obdarená nesmrteľným štýlom, vôňou a jemnosťou, ktoré sú pre St-Rémy také typické.