TULLAMORE 12 ROKOV

 
12 BIG.png

Tullamore D.E.W. 12 rokov je starostlivo vybranou zmesou trikrát destilovaných írskych whisky, zrejúcich minimálne 12 rokov v sudoch po bourbone a Oloroso sherry. Výsledkom je komplexná a veľmi dobre chuťovo vyvážená whisky, vyzretá vekom, s dotykom korenených tónov, nasledovaných príjemne suchým záverom.

 

Rok založenia: 1829

Krajina pôvodu: Írsko

Obsah Alkoholu: 40 %

 
 
 
 
 

Farba

Stredne jantárovo zlatá
ARÓMA

Stredne intenzívne tóny sladu, korenie, páleného dreva a vanilky

Chuť

Plné telo, bohatá chuť kombinujúci robustný tóny pot still whiskey s výraznými tónmi sladu a sherry. Príjemne suchý záver s trvajúcimi ľahkými citrónovými a sladkými tónmi.

 
12big.jpg
 


DESTILÁCIA

Whisky najprv prejde trojitou destiláciou a potom trpezlivo zreje v sudoch po bourbone a sherry, kde získava svoju povestnú jemnosť. Následné miešanie troch druhov whisky dodáva Tullamore D.E.W. jej komplexnú chuť. Vďaka sladovej a pot still whisky vstupujú do jej chuti citrusové a korenisté podtóny.  

CHUŤ

Skorá kvetinová chuť prechádzajúca až do chuti sušienok pochádza z obilnej whisky, zatiaľ čo ľahké korenisté podtóny vznikajú miešaním s pot still whisky. Za citrusovú chuť potom vďačíme tretiemu blendu, a to sladovej whisky. Na záver pocítime orechovú až marcipánovú chuť a príchuť vanilky, ktorú našej whisky dodáva zrenie v sudoch po sherry a bourbone.