TULLAMORE D.E.W. XO

 
xo_big.jpg

Tullamore D.E.W. Cider Cask Finished sa vyrába len v čase zberu jabĺk v Írsku (od septembra do novembra). Vyberáme tie najkvalitnejšie jablká, ešte čerstvé ich lisujeme, a to je začiatok procesu, pri ktorom z nich v malých dávkach vyrábame cider. Vylisovanú šťavu niekoľko mesiacov uchovávame v dubových sudoch. Ako cider fermentuje, kyslasté a zároveň sladké tóny prestupujú sudmi na bourbon a vytvárajú zložité vrstvy vôní a chutí, ktoré sa bohato vyplatia. Náš Master Blender potom odsaje všetok fermentovaný cider a na ďalšie tri mesiace ho nahradí drahocennou Tullamore D.E.W. Výsledkom je výnimočná a ušľachtilá írska whiskey, pravá esencia Írska, s tónmi vypáleného suda frknutými sladkým ciderom, ktorá zaujme a poteší vytríbený jazyk skutočných milovníkov írskej whiskey.

 

Krajina pôvodu: Írsko

Rok založenia: 1829

Obsah Alkoholu: 40 %

 
 
 
 
 

ARÓMA

Svieža so stopou zeleného jablka a sladkého sladu.


Chuť

Ľahko sladkastá s ovocnými tónmi. Jemná a lahodná s príjemne vyváženou chuťou dubového suda, sladkastého jačmeňa a čerstvého jablka.


ZÁVER

Pretrvávajúca sladkosť s veľmi jemným náznakom ovocia. 
12big.jpg
 

Kým väVYBERÁME TIE NAJKVALITNEJŠIE JABLKÁ

Tullamore D.E.W. Cider Cask sa vyrába len v čase zberu jabĺk v Írsku (od septembra do novembra). Vyberáme tie najkvalitnejšie jablká, ešte čerstvé ich lisujeme, a to je začiatok procesu, pri ktorom z nich v malých dávkach vyrábame cider. Vylisovanú šťavu niekoľko mesiacov uchovávame v dubových sudoch. Ako cider fermentuje, kyslasté a zároveň sladké tóny prestupujú sudmi na bourbon a vytvárajú zložité vrstvy vôní a chutí, ktoré sa bohato vyplatia.

PPRAVÁ ESENCIA ÍRSKA, S TÓNMI VYPÁLENÉHO SUDA FRKNUTÝMI SLADKÝM CIDEROM

Náš Master Blender potom odsaje všetok fermentovaný cider a na ďalšie tri mesiace ho nahradí drahocennou Tullamore D.E.W. Výsledkom je výnimočná a ušľachtilá írska whiskey, pravá esencia Írska, s tónmi vypáleného suda frknutými sladkým ciderom, ktorá zaujme a poteší vytríbený jazyk skutočných milovníkov írskej whiskey.čšina single malt whisky sa destiluje dvakrát, trojitá destilácia dodáva tejto írskej single malt whiskey výnimočnú jemnosť a dokončenie.

DOZRIEVANIE V ŠTYROCH TYPOCH SUDOV

Nielen že sudy po Madeire, Sherry a portskom dodávajú tejto whiskey komplexnosť, ale okrem toho tu vyniká krásna harmónia medzi chuťou typickou pre whiskey zrejúcou v americkom dube a bohatou chuťou whiskey zrejúcou v európskom dube.