História našej spoločnosti

Wilhelm Mast spoločnosť založil v roku 1878 v meste Wolfenbüttel. Málokto však vie, že Mast-Jägermeister pôvodne vyrábal ocot. Alebo že do 60. rokov 20. storočia sme mali komplikované portfólio asi 40 produktov

História našej spoločnosti je takmer rovnako odvážna a nekonvenčná ako samotná značka Jägermeister. Začínala ako malá rodinná firma, ktorá zaznamenala medzinárodný úspech a vďaka tvrdej práci sa dokázala zabývať na nespočetnom množstve miest na celom svete. Spoločnou témou sa v priebehu rokov stala naša majstrovská rovnováha tradícií a inovácií. Vždy sme zostali verní našim koreňom a našim základným hodnotám, no zároveň sme sa odvážili počas desiatok rokov prísť s niečím nevšedným.

1878

Wilhelm Mast otvára svoju továreň v meste Wolfenbüttel. Pôvodná budova, ktorá dodnes stojí, slúžila na výrobu octu pre miestny konzervárenský priemysel a pre neďaleké ťažobné práce v pohorí Harz.

1917

Curt Mast preberá spoločnosť od svojho otca Wilhelma. Je nadšencom výroby bylinných destilátov a produktov výnimočnej kvality. Zároveň je zodpovedným lovcom.

1922

Produkcia otca končí a spoločnosť sa zameriava na víno a liehoviny.

1934

Po rokoch zdokonaľovania svojej receptúry vytvára Curt Mast recept na Jägermeister. Ten je dodnes držaný v tajnosti. O rok neskôr sa svetoznámy bylinný likér dostáva na trh.

1936

Curt Mast, fascinovaný výnimočnou kvalitou produktu, počas rokov vyvíja a uvádza na trh ďalšie liehoviny. Portfólio produktov medzitým pozostáva z takmer 20 liehových špecialít.

1952

Günter Mast, synovec vynálezcu Jägermeistra Curta Masta, sa pripája k rodinnej spoločnosti ako splnomocnený zástupca. Jeho talent pre senzačné marketingové kampane mu umožňuje transformovať Jägermeistra na jednu z najúspešnejších a najznámejších značiek likéru v Nemecku.

1958

Ako sa úspešná spoločnosť rozrastá, musí sa presťahovať z bývalej centrály do novej budovy na Hermann-Korb-Straße. V roku 1967 je ulica premenovaná na „Jägermeisterstraße“ na počesť 70. narodenín Curta Masta.

1964

Rozhodnutie s veľkými dôsledkami: spoločnosť redukuje svoje rozsiahle portfólio produktov len na jeden výrobok s cieľom sústrediť sa výhradne na úspech Jägermeistra.

1970

Spoločnosť mení názov na W. Mast Kommanditgesellschaft Jägermeister-Spirituosenfabrik. Po smrti Curta Masta preberajú oťaže spoločnosti z mesta Wolfenbüttel Günter Mast a Dr. Günther Findel.

1975

Americký dovozca Sidney Frank podpisuje svoju prvú distribučnú zmluvu so spoločnosťou Jägermeister. Ikonický likér z mesta Wolfenbüttel sa potom dokáže v Spojených štátoch, ktoré sú stále jedným z kľúčových trhov Jägermeistra, rozšíriť do širokého povedomia.

1987

Prebieha reštrukturalizácia spoločnosti na Mast-Jägermeister AG. Akcie dodnes drží rodina Mastov. Prvýkrát v histórii nie je členom predstavenstva spoločnosti nikto z rodiny Mastov. Neskôr sa spoločnosť mení na akciovú spoločnosť regulovanú podľa práva EÚ, Mast-Jägermeister SE.

1996

V saskom Kamenci sa otvára nová stáčiareň Jägermeistra. Závod vyrába produkty predovšetkým pre východoeurópske trhy, ale tiež pre krajiny ako Južná Afrika alebo Španielsko.

2000

Medzinárodný vývoz nadobúda od 90. rokov 20. storočia na význame. V roku 2000 prvýkrát prevyšuje vývozný predaj nad domácim predajom v Nemecku.

2006

Nové záväzky voči závodu v meste Wolfenbüttel: investície do administrácie a výroby vo výške približne 50 miliónov EUR. V hlavnom areáli v meste Wolfenbüttel vzniká nová administratívna budova. V súčasnosti sa sklad v meste Wolfenbüttel – Linden mení na stáčiareň.

2013

Prvýkrát od 60. rokov 20. storočia sa portfólio rozrastá o nové produkty pod značkou Jägermeister. Všetky vychádzajú z tajnej receptúry originálu.

2014

Otvorenie prvej zámorskej dcérskej spoločnosti Mast-Jägermeister SE v Camberley vo Veľkej Británii. Spoločnosť Mast-Jägermeister UK teraz rodinnú firmu zastupuje ako nezávislý distribútor.

2015

Spoločnosť Mast-Jägermeister SE preberá svojho amerického dovozcu, Sidney Frank Importing Company, a zakladá dcérsku spoločnosť v Spojených štátoch – Mast-Jägermeister USA. Od tejto chvíle spoločnosť samostatne riadi všetky svoje najväčšie trhy – USA, Nemecko a Spojené kráľovstvo.

2017

Stáčacie zariadenie v centrále Jägermeistra sa kompletne presúva do závodu v meste Linden. Prestavba v meste Linden dáva vzniknúť jednému z najväčších a najmodernejších zariadení na stáčanie liehovín v Európe.

2018

Spoločnosť na svojom domácom trhu zariaďuje nezávislú predajnú a marketingovú dcérsku spoločnosť Mast-Jägermeister Germany, aby zlepšila rozvoj trhu a naviazala na úspech spoločnosti Jägermeister v Nemecku.

2018

Spoločnosť Mast-Jägermeister SE investuje do hamburskej výrobne liehovín GIN SUL. V rovnakom roku spoločnosť zriaďuje svoju inovačnú a investičnú jednotku M-Venture.

2019

V apríli 2019 preberá spoločnosť Mast-Jägermeister SE distribučné jednotky svojho dlhoročného distribučného partnera Rémy Cointreaua v Českej republike a na Slovensku. Novozaložené dcérske spoločnosti Mast-Jägermeister CZ a Mast-Jägermeister SK pomáhajú posilňovať pozíciu spoločnosti na rýchlo rastúcich východoeurópskych trhoch.

2020

Spoločnosť Mast-Jägermeister SE sa stáva výhradným distribútorom tequily Teremana na celom svete. Produkt vyrába spoločnosť Siete Bucks Spirits, ktorú založili americký herec Dwayne Johnson a americká filmová producentka Dany Garcia.