ST-RÉMY XO

 
st-remy_xo-detail+(1).jpg
 

St-Rémy XO je brandy, ktoré má osobitosť, so spleťou aróm a s robustnou chuťou. Uznávajú ho pre jeho eleganciu, oblosť a schopnosť doznievať na podnebí. Jemné tóny dreva a vanilky obohacuje príchuť perníka, kandizovaných marhúľ, datlí, fíg a orechov. Chuť je jemne korenistá a ponúka dlhý záver.

 

Rok založenia: 1886

Krajina pôvodu: Francúzsko

Obsah Alkoholu: 40 %

 
 
 
 
 

Farba

Svietivo jantárová farba tónovaná nádychom sýtočervených odtieňov

ARÓMA

Vyzretá, podporená delikátnymi dubovými a vanilkovými arómami, prekladaná náznakmi zrelého ovocia a medu

Chuť

Intenzívna a aromatická. Jemné tóny dreva a vanilky obohacuje príchuť perníka, kandizovaných marhúľ, datlí, fíg a orechov


 
Medium+JPG-Balvenie,+Distillery+Image+(12).jpg
 

VÝROBA

VÍNO

Všetko sa začína výberom vín z najlepších francúzskych viníc: Bordeaux, Burgundsko, Champagne, Beaujolais, údolie Rhôny a Loiry, Languedoc Roussillon.
Víno sa zahrieva, kým z neho nevznikne eaux-de-vie, štádium, v ktorom sa prebúdzajú k životu jedinečné vône. Je to rýdza zmes francúzskych tradícií, dvakrát destilovaná a zrejúca dovtedy, kým nenastane tá pravá chvíľa.

ZRENIE

Všetky pálenky St-Rémy zrejú v súdkoch z francúzskeho duba a časom získavajú svoju jantárovú farbu, telo a oblosť, ovocné a kvetinové akcenty a ľahko korenisté tóny. Konečnú bodku dodáva miešanie. Master Blender starostlivo vyberá, vyvažuje a meria vínne pálenky a predvádza svoje kúzla, ktorých výsledkom je zmes obdarená nesmrteľným štýlom, vôňou a jemnosťou, ktoré sú pre St-Rémy také typické.