Monkey Shoulder

Monkey Shoulder je unikátna blended malt whisky miešaná v malých limitovaných várkach iba zo sladovej whisky, a to z páleníc spoločnosti William Grant & Sons – Kininvie, Glenfiddich a Balvenie.

Jej názov súvisí s pracovnou deformáciou nazývanou opičie rameno, ktorou v minulosti trpeli pracovníci sladovní. Pravidelné prehadzovanie sladu drevenými lopatami viedlo k deformácii vrchnej časti tela – preto tento názov. Monkey Shoulder je poctou všetkým pracovníkom, ktorí položili základ slávy škótskej whisky.

Monkey Shoulder

Monkey Shoulder je unikátna blended malt whisky miešaná v malých limitovaných várkach iba zo sladovej whisky, a to z páleníc spoločnosti William Grant & Sons – Kininvie, Glenfiddich a Balvenie. Jej názov súvisí s pracovnou deformáciou nazývanou opičie rameno, ktorou v minulosti trpeli pracovníci sladovní. Pravidelné prehadzovanie sladu drevenými lopatami viedlo k deformácii vrchnej časti tela – preto tento názov. Monkey Shoulder je poctou všetkým pracovníkom, ktorí položili základ slávy škótskej whisky.

Monkey Shoulder

Unikátna blended malt whisky miešaná v relatívne malých limitovaných várkach len zo sladovej whisky, a to z páleníc Glenfiddich, Balvenie a Kininvie. Ide o zmes whisky, ktorá zrela v sudoch po bourbone 6 až 12 rokov. Výsledkom je konzistentná chuť – spočiatku smotanová, bohatá medová sladkosť, vanilka a mliečna karamelka, postupne narastajúce korenisté tóny, čerstvo sušené seno a v závere jemné korenené, sladké medové tóny, vyvážené ľahkou drevitou suchosťou.

KRAJINA PÔVODU:
ŠKÓTSKO

OBSAH ALKOHOLU:
40 %

ROK ZALOŽENIA:
1963

Monkey Shoulder

Unikátna blended malt whisky miešaná v relatívne malých limitovaných várkach len zo sladovej whisky, a to z páleníc Glenfiddich, Balvenie a Kininvie. Ide o zmes whisky, ktorá zrela v sudoch po bourbone 6 až 12 rokov. Výsledkom je konzistentná chuť – spočiatku
smotanová, bohatá medová sladkosť, vanilka a mliečna karamelka, postupne narastajúce korenisté tóny, čerstvo sušené seno a v závere jemné korenené, sladké medové tóny, vyvážené ľahkou drevitou suchosťou.

KRAJINA PÔVODU:
ŠKÓTSKO

OBSAH ALKOHOLU:
40 %

ROK ZALOŽENIA:
1963